Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2024-03-05 08:31:02

Dagmar80
Člen/ka

Přijatá faktura ze Slovenska

Dobrý den. Moc prosím o radu. Objednali jsme na IČO zboží přes internet. Platba proběhla dobírkou. Netušili jsme, že dodavatel je ze Slovenska. Stránky byly české. Teď mám v ruce fakturu (konečná suma 900,-Kč samozřejmě bez vyčíslení DPH) a je uvedeno, že dodání je osvobozeno od daně podle  §43 zákona o DPH. Nějak teď tápeme, co to pro nás znamená. Jsme plátci DPH. Na internetu jsem hledala, nicméně z toho moc moudrá nejsem. Poradíte prosím? Mám se k této faktuře stavět jako ke klasické tuzemské přijaté s přenesenou daňovou povinností? Děkuji za případné nakopnutí.

Offline

 

#2 2024-03-06 20:56:22

Zdena
Moderátorka

Re: Přijatá faktura ze Slovenska

Dobrý den. Je to podobné, jako tuzemská přenesená daňová povinnost.

Pořízení zboží z jiného členského státu uvádíte na řádku 3 /4/ přiznání k DPH. Daň přiznáváte ke dni, kdy dodavatel vystavil daňový doklad. Pokud máte nárok na odpočet (zboží máte pro své podnikání), tak zároveň uplatníte nárok na odpočet na ř. 43 /44/ přiznání. V kontrolním hlášení uvedete v oddílu A.2.

Offline

 

#3 2024-03-11 22:26:56

Dagmar80
Člen/ka

Re: Přijatá faktura ze Slovenska

Děkuji mockrát za odpověď.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB