Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2022-03-30 16:14:36

jola
Člen/ka

Vzdání se práva uplatňovat daňovou ztrátu.

Dobrý den paní Zdeno, OSVČ měl za rok 2020 zanedbatelnou daňovou ztrátu. Chápu správně, že již není možnost podat oznámení o vzdání se práva na uplatnění daňové ztráty spolu s DP za rok 2021. Mělo se podat spolu s DP za rok 2020. Je to tak.

Děkuji za odpověď.                                                                                                                             Jarmila.

Offline

 

#2 2022-03-30 18:53:35

Zdena
Moderátorka

Re: Vzdání se práva uplatňovat daňovou ztrátu.

Dobrý den, paní Jarmilo. Poplatník se může vzdát práva na uplatnění ztráty nejpozději do termínu, ve kterém podává přiznání s vykázanou ztrátou. Později už to není možné.

Kopíruji část ustanovení § 34/1 ZDP:
Poplatník se může vzdát práva na uplatnění daňové ztráty pro zdaňovací období následující po období, za které se tato daňová ztráta stanoví, oznámením správci daně ve lhůtě pro podání daňového přiznání za období, za které se daňová ztráta stanoví; lhůtu pro podání tohoto oznámení nelze navrátit v předešlý stav.

Offline

 

#3 2022-03-30 19:47:57

jola
Člen/ka

Re: Vzdání se práva uplatňovat daňovou ztrátu.

Paní Zdeno, moc děkuji za odpověď. Jste super.

Hezký večer.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB