Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2022-03-08 11:54:01

jola
Člen/ka

DHIM používaný i pro osobní využití

Dobrý den, paní Zdeno, prosím o radu, klient zakoupil hmotný majetek v hodnotě 72900,- s DPH a chce tento majetek zařadit do DHIM /do 80.000,-/. Rozhodl se pro rozdělení  na 50% ekonomické využití a 50% osobní využití. V DPDPH fakturu rozdělí, ale mně zajímá, jak to bude z pohledu daně z příjmů. Správně by mělo vstoupit do uznatelných výdajů jen 50% ceny, ale pokud zaúčtuji jako DHIM, tak to tak není. Napadá mně jen, na konci roku dát do uzávěrkových operací zvýšit ZD o 50% ceny DHIM.


Děkuji Vám za odpověď.                                                                                                                                                   Jarmila

Offline

 

#2 2022-03-08 23:45:08

Zdena
Moderátorka

Re: DHIM používaný i pro osobní využití

Dobrý večer, paní Jarmilo. Já bych fakturu rozdělila hned při nákupu i pro daň z příjmů, pokud to program umožní. Do DHIM v poloviční ceně (třeba s poznámkou o celkové výši pořizovací ceny a s odkazem na č. faktury), zbytek jako osobní spotřebu. Nebo to lze vyřešit až na konci roku v rámci uzávěrkových operací, jak píšete.

Offline

 

#3 2022-03-09 10:38:55

jola
Člen/ka

Re: DHIM používaný i pro osobní využití

Dobrý den paní Zdeno, zkoušela jsem to zapsat jedním řádkem, ale program to neumí. Zkusím kontaktovat programátora možná mi poradí.
Moc děkuji za váš čas.
Hezký den.                                                                                                                                                   Jarmila

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB