Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2021-04-26 20:20:47

mariesv
Člen/ka

registrace k paušální dani z příjmu

Dobrý den,
prosím o radu, jestli se mohu registrovat k paušální dani z příjmu od 19.4.2021, když jsem byla od 1.1.2021 do 31.3.2021 zaměstnaná na HPP a měla příjmy ze závislé činnosti?
Na FÚ mi řekli že můžu, protože je to v souladu s § 2a  odst.2  / zejména písm.a/  zákona 586/ 1992 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
Já ale tvrdím, že nemůžu, protože sice splňuji §2a odst.2 písm.a) zákona 586/1992 Sb, ale nesplňuji  §2a odst.2 písm.d) zákona 586/1992 Sb. A z odpovědi č.44 na webových stránkách Finanční správy vyplývá, že v tomto případě se do paušálního režimu není možné přihlásit. Doslova se tam píše: "Znamená to, že poplatník nemůže vstoupit do paušálního režimu nejen když vykonává k okamžiku zahájení samostatné činnosti činnost, ze které plynou příjmy ze závislé činnosti, s výjimkou příjmů, z nichž je daň vybírána srážkou podle zvláštní sazby daně, ale ani tehdy, když mu příjmy z této závislé činnosti plynuly dříve v rozhodném zdaňovacím období, přede dnem zahájení samostatné výdělečné činnosti."

A protože jsem tuto skutečnost zjistila až nyní, po registraci k paušální dani na FÚ, budu muset zřejmě podat na FÚ oznámení o nesplnění podmínek pro vstup do paušální daně.

Prosím o vaši radu.

Děkuji.

Offline

 

#2 2021-04-27 14:28:25

Zdena
Moderátorka

Re: registrace k paušální dani z příjmu

Dobrý den. Podle ustanovení § 2a/2/d) ZDP opravdu nesplňujete podmínky pro vstup do paušálního režimu.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB