Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2020-06-02 08:59:58

jola
Člen/ka

Zápůjčka ve spolku

Dobrý den,paní Zdeno mám prosím dotaz ohledně účtování ve spolku. Předseda spolku vložil do pokladny spolku na základě smlouvy o zápůjčce  2.000,- Kč v červnu 2019. Smlouva o zápůjčce je splatná v lednu 2020. Bylo účtováno jako nedaňový příjem. Musím tuto krátkodobou půjčku uvést v přehledu o majetku a závazcích v řádku závazky /půjčky a úvěry/. Spolek vede jednoduché účetnictví.
Děkuji za odpověď.                                                                                                         Jarmila

Offline

 

#2 2020-06-02 23:53:28

Zdena
Moderátorka

Re: Zápůjčka ve spolku

Dobrý den, paní Jarmilo. Já bych zápůjčku v přehledu o majetku a závazcích uvedla. Závazek k 31. 12. existoval.

Offline

 

#3 2020-06-03 08:40:42

jola
Člen/ka

Re: Zápůjčka ve spolku

Dobrý den, paní Zdeno moc děkuji za odpověď. Jsem ráda,že tato konference existuje.

Hezký den.                                                                                                                                    Jarmila

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB