Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2019-02-07 15:37:10

uspo
Člen/ka

DPH nákup zboží ze Slovenska

Dobrý den odběratel je plátce dph , nakoupil zboží ze Slovenska na dobírku a na faktuře má vystavenou částku i v české měně s rozpisem dph ve výši 20%.
V eur je pouze podtext ohledně kurzu.
Jak si uplatní dph a zda vůbec_
Děkuji mnohokrát Jana

Offline

 

#2 2019-02-09 09:40:02

uspo
Člen/ka

Re: DPH nákup zboží ze Slovenska

Dobrý den, ještě doplňující údaje.
Odběratel překročil obrat a stal se plátce dph od listopadu 2018 bohužel zjištěno nyní a musí zpětně podat přiznání k dph za prosinec 2018 tam má tyto výdajové faktury. Bohužel tam tedy jeho DIČ ještě ani nebylo zapsáno . Dát do výdajů ? Vůbec netušíme co s takovou fakturou kde je napsáno i dph 20% a nic jiného.
Děkuji Jana

Offline

 

#3 2019-02-09 12:12:57

Zdena
Moderátorka

Re: DPH nákup zboží ze Slovenska

Dobrý den. Podle mého názoru byste měla správně postupovat takto: přepočítat částku bez slovenské DPH na koruny, vykázat na ř. 3 jako pořízení zboží z jiného členského státu. Jestli máte nárok na odpočet (zboží jste použili k uskutečnění svých ekonomických činností), tak si můžete tu samou částku uplatnit jako odpočet na ř. 43 přiznání.

Pokud nečekáte důkladnou kontrolu ze strany FÚ, tak bych dala celý nákup včetně slovenské daně do výdajů a DPH bych neřešila.
Odpočet slovenské daně si můžete uplatnit pouze na Slovensku, v českém přiznání to nelze. Pokud jde o základ daně, který byste prohnala českým přiznáním, tak to asi bude nalej - vylej (platí za předpokladu, že máte plný nárok na odpočet, nemusíte odpočet krátit). FÚ by to nemusel příliš řešit a Vy také ne.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB