Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2018-12-13 17:35:06

jirkavot
Člen/ka

Kombinovaný pronájem nemovitostí

Dobrý den,
manželé vlastní 2 nemovitosti v SJM. V jedné manžel podniká, má ji v obchodním majetku a část pronajímá se souhlasem manželky třetí osobě. Druhou nemovitost, která není v žádném obchodním majetku, pronajímají společně.
Příjem z pronájmu první nemovitosti zdaňuje manžel v §7 .
Můj dotaz zde je, jestli pro druhou nemovitost ( zdaňovanou v §9 ) se mohou rozhodnout, kdo bude danit daň z pronájmu nebo musí též manžel ?
Děkuji předem za odpověď.

Offline

 

#2 2018-12-19 23:38:04

Zdena
Moderátorka

Re: Kombinovaný pronájem nemovitostí

Dobrý den. Příjem z pronájmu druhé nemovitosti by měl podle mého názoru zdaňovat manžel. Dle ustanovení § 9 odst. 2 ZDP se příjmy plynoucí manželům ze společného jmění zdaňují jen u jednoho z nich.

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson