Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz  • Index
  •  » DPH
  •  » vyřazení nemovitosti do osobního užívání

#1 2018-07-30 11:09:41

jola
Člen/ka

vyřazení nemovitosti do osobního užívání

Dobrý den paní Zdeno, mám dotaz ohledně vyřazení nemovitosti do osobního užívání. Klient v březnu 2012 vložil do majetku bytovou jednotku, kterou využíval jako kancelář /nebydlel tam,jedná se o prostor 38m2/. DPH na vstupu nebylo uplatněno. Náklady a odpisy krátil 70% ekonomická činnost, 30% osobní. 1.4.2018 převedl nemovitost do osobního užívání. Bude se muset nějak vypořádat  s odpočtem DPH. Lhůta 10 let ještě neuplynula. Prosím poraďte.
Děkuji předem za odpověď.                     Zdravím.                                                 Jarmila.

Offline

 

#2 2018-07-30 13:10:10

Zdena
Moderátorka

Re: vyřazení nemovitosti do osobního užívání

Dobrý den, paní Jarmilo. Pokud při pořízení nemovitosti nebo při jejím technickém zhodnocení neuplatnil nárok na odpočet DPH, tak při vyřazení do osobního užívání nemusí vypořádávat DPH. Vyřazení není považováno za dodání zboží podle § 13 odst. 4/a) a odst. 5 ZDPH.

Offline

 

#3 2018-07-30 13:17:53

jola
Člen/ka

Re: vyřazení nemovitosti do osobního užívání

Dobrý den, technické zhodnocení  nebylo provedeno. Takže se nemusí vypořádávat DPH. Mooc děkuji za rychlou odpověď. Zdravím a přeji hezký slunečný den.                                                     Jarmila.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » vyřazení nemovitosti do osobního užívání

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson