Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2018-04-06 08:29:39

romča
Člen/ka

samozdanění???

dobrý den, faktura - WEBNODE - jedná se o prostor k umístění webstránek - bez DPH, v poznámce je napsáno, že se na toto plnění váže povinnost samozdanění. Jaká výše DPH to má být, kde zjistím, bude to 21%???? a jak provedu samozdanění - tedy - jak v kontrolním hlášení, jak v přiznání DPH ?? či musí být ještě nějaké jiné hlášení?
Moc děkuji za radu.

Offline

 

#2 2018-04-06 22:46:41

Zdena
Moderátorka

Re: samozdanění???

Dobrý večer. Sazbu daně zjistíte vylučovací metodou. Služba není uvedena v příloze č. 2 k zákonu o DPH (Seznam služeb podléhajících první snížené sazbě daně), takže zbývá základní sazba. V přiznání k DPH bude uvedeno v řádku 12 (přiznáváte daň z přijaté služby od osoby neusazené v tuzemsku) a pokud přijaté plnění použijete ke své ekonomické činnosti, tak můžete uplatnit nárok na odpočet na ř. 43. V kontrolním hlášení uvedete v části A.2., DIČ dodavatele nevyplňujete. Jiné hlášení není.

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson