Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2018-01-24 13:17:21

marcoo
Člen/ka

Sleva na manželku na MD

Dobrý den.
Nevím zda to sem píši správně, ale chci se zeptat, moje účetní mi k tomu moc nenapsala a raději se optám více.

- Jsem plátce DPH,
- Máme 2 leté dítě
- Manželka je pobírá rodičovský přípěvěk.


Účetní mi napsala, že není nutné dávat tam manželku že sleva na dítě to pokreje. (netuším co)
Ale já ji tam dát chci. Mám na tom trvat aby mi jí do daní dala? Manželka nemá žádný vedelejší příjem. Mám dát tedy účetní pouze čestné prohlášení?


předem Děkuji za informaci.

Offline

 

#2 2018-01-26 22:03:37

Zdena
Moderátorka

Re: Sleva na manželku na MD

Dobrý den. Pokud vyšla po uplatnění slevy na poplatníka (slevy na Vás) nějaká daň, tak je vhodné uplatnit slevu na manželku. Sleva na manželku pokryje daňovou povinnost a budete mít o to vyšší daňový bonus na dítě. Pokud daňovou povinnost pokryla sleva na poplatníka, tak nemá smysl uplatňovat slevu na manželku. Když je daň nulová, tak už by nebylo z čeho slevovat.

ČSSZ může začít rozesílat Inventuru pohledávek až po 20. lednu 2018 (po splatnosti prosincové zálohy), přehledy od zdravotních pojišťoven začínají chodit nejdřív koncem ledna.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB