Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » Nákup IM - řádek 47

#1 2018-01-22 16:39:45

jola
Člen/ka

Nákup IM - řádek 47

Dobrý den paní Zdeno, klient koupil v prosinci 2017 nákladní auto. Auto má zařazeno v OM, odpočet DPH plný. Mám dotaz: správní poplatek /přihlášení vozidla/ se přičte k PC majetku? A objeví se to také v řádku 47 na DP? Když správní poplatek přičtu k PC, tak v programu se mi zvýšená PC zapíše do řádku 47, ale zvedne se i odpočet DPH, ale na správní poplatek se DPH nevztahuje. Poraďte mi, mám nechat v ř.47 PC majetku,tak jak je na faktuře nebo zapsat zvýšenou PC o správní poplatek a DPH upravit.
Děkuji moc za odpověď.                                                                       Jarmila.

Offline

 

#2 2018-01-22 18:07:14

Zdena
Moderátorka

Re: Nákup IM - řádek 47

Dobrý den, paní Jarmilo. Pokud se jedná o nové auto, tak se správní poplatek přičte k pořizovací ceně vozidla (vynaloženo před uvedením HM do provozu), u staršího vozidla může jít správní poplatek rovnou do výdajů. V řádku 47 se neobjeví, neboť správní poplatky nepodléhají DPH, tudíž zůstávají mimo přiznání k DPH. V řádku 47 nechejte PC majetku tak, jak je na faktuře.

Offline

 

#3 2018-01-22 18:13:39

jola
Člen/ka

Re: Nákup IM - řádek 47

Moc Vám děkuji za rychlou odpověď. Auto je starší. Takže dám poplatek přímo do výdajů.
Jste opravdu úžasná a hlavně umíte na vše odpověď.
Zdravím.                                                                             Jarmila

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Nákup IM - řádek 47

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB