Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » zálohový doklad a KH

#1 2017-07-20 22:00:41

clearbook
Člen/ka

zálohový doklad a KH

Dobrý večer,
může mi prosím někdo poradit?

Faktura- zálohový doklad nedaňový je vystaven na 10 tis Kč.
Faktura- daňový doklad, kde je vyúčtování, je vystaven na doplatek 400,- Kč
Celkem tedy bylo zaplaceno 10 400,- Kč.

A teď mám dotaz: dala jsem celou částku v KH na řádek B2 a nevím, jestli je to dobře.

Děkuji za odpověď.

Offline

 

#2 2017-07-21 08:52:37

jaromira
Člen/ka

Re: zálohový doklad a KH

Dobrý den, podle mého názoru :

Pokud se jedná o fakturu v režimu PDP, tak je to v pořádku
Pokud se nejedná o PDP, tak by měl být k zálohové faktuře ( ke dni přijetí úplaty ) vystaven DD, v KH by pak měly být uvedeny 2 DD 

Podle toho, že uvádíte KH B2, tak se nejedná o fakturu v režimu PDP, ta by patřila v KH do B1

Offline

 

#3 2017-07-21 09:30:23

clearbook
Člen/ka

Re: zálohový doklad a KH

Dobrý den,

jedná se o fakturu za půjčovné nákladního automobilu, takže režim PDP to není.

Záloha ve výši 10 000,- byla uhrazena a zároveň jsem obdržela doklad fakturu- zálohový nedaňový doklad. Při vrácení automobilu byla vystavena faktura- daňový doklad na částku 10 400,- Kč, kde byla záloha odečtena a celkový doplatek byl 400,- Kč.

Takže nevím, jestli mám zálohovou fakturu účtovat zvlášť a vyúčtovací fakturu také zvlášť. V tom případě bych obě faktury zahrnula do řádku B3- nákup od plátce DPH pod 10 000,- Kč.
A nebo dohromady, a v tom případě, na řádek B2.

Děkuji za odpověď.

Offline

 

#4 2017-07-21 11:07:10

clearbook
Člen/ka

Re: zálohový doklad a KH

Ještě dodám, že zálohová faktura byla vydaná bez rozepsání DPH. Konečná faktura na celou částku, včetně DPH, byla vystavena do 15 dní po přijaté platbě zálohy.

Takže tápu, jestli rozepsat na dva doklady- B3; nebo na jeden- B2...

Děkuji.

Offline

 

#5 2017-07-21 11:37:03

clearbook
Člen/ka

Re: zálohový doklad a KH

Ale myslím si, že pokud jsem za zálohovou platbu neobdržela žádný daňový doklad, jen konečnou fakturu na celou částku, která je daňovám dokladem, tak bych to uvedla na řádek B2.

Offline

 

#6 2017-07-21 13:28:36

Zdena
Moderátorka

Re: zálohový doklad a KH

Dobrý den. Pokud máte jenom jeden daňový doklad (na zálohu jste žádný DD nedostala), na kterém je uveden základ daně 8.595,- + DPH 1.805,-, celkem 10.400,- (a je jedno, že jste na základě tohoto dokladu dopácela pouze 400,-), tak by měl být uveden v části B.2.

Offline

 

#7 2017-07-21 16:52:11

clearbook
Člen/ka

Re: zálohový doklad a KH

Děkuji moc za odpověď.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » zálohový doklad a KH

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB