Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2017-05-11 12:22:59

Evelína77
Člen/ka

Nemovitost, která není vložena do podnikání

dobrý den Zdenko
může si podnikatel, neplátce DPH, který vede daň. evidenci dát do nákladů stavební úpravy na sklípku, který nevlastní (má ho od dědečka). Chce provozovat vinotéku, takže úpravy a rekonstrukce budou potřeba. Stačí nájemní smlouva mezi dědečkem a podnikatelem, aby si mohl dávat stavební úpravy na provoz vinotéky do nákladů ? a jak je to s elektrikou a vodou. Pokud by byla nájemní smlouva, může si také dávat do nákladů?  děkuji za Vaši odpověď.

Offline

 

#2 2017-05-14 16:56:15

Zdena
Moderátorka

Re: Nemovitost, která není vložena do podnikání

Dobrý den, Evelíno. Podle mého názoru může dostat náklady na stavební úpravy a rekonstrukce do daňových výdajů pouze v podobě odpisů hmotného majetku za předpokladu, že budete mít souhlas vlastníka s provedením technického zhodnocení a s jeho odpisováním. Náklady na opravy (nikoliv TZ), které si ošetříte v nájemní smlouvě, by mohly jít rovnou do nákladů. Náklady na elektřinu a vodu může uplatnit.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB