Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2017-05-04 15:35:54

Faktura za rozbité čelní sklo

Dobrý den, paní Zdeno, prosím poraďte mi jak zapsat v DE. Rozbité čelní sklo, pojištěné do 7 tis. Výměna v servisu stála 11.168,- vč.DPH,
servis vystavil na tuto částku synovi fakturu připojil doklad že mu pojišťovna poukázala 7 tis.Kč  a já servisu poslala rozídíl tedy 4.168,-Kč.
Fakturu mám ale na 11.168,-Kč s úhradou pouze 4.168,-Kč. Co s částkou 7 tis.Kč, to nějaký dokladem provedu že je úhrada od pojišťovny?
a 4.168,- - jak s DPH a co do výdajů???
Zdravím a děkuji za odpověď Lída

Offline

 

#2 2017-05-04 23:28:39

Zdena
Moderátorka

Re: Faktura za rozbité čelní sklo

Dobrý večer, paní Lído.
Fakturu od servisu zapíši do knihy závazků v plné výši a uplatním nárok na odpočet DPH, jako z jakékoliv jiné faktury. Částku, kterou podnikatel uhradí servisu, rozdělím na DPH (nedaňový výdaj) a na spoluúčast (daňový výdaj). V závazcích pak zbyde částka, kterou uhradila pojišťovna. Na základě dokladu od pojišťovny si podchytím pohledávku za pojišťovnou (přislíbila podnikateli pojistné plnění). Pak provedu zápočet pohledávky za pojišťovnou a závazku vůči servisu a přenesu do daňové evidence jako nepeněžní daňový příjem od pojišťovny a nepeněžní daňový výdaj.
Konkrétní postup při zápisu závisí na možnostech Vašeho SW.

Offline

 

#3 2017-05-05 11:07:56

Re: Faktura za rozbité čelní sklo

Paní Zdeno, jako vždy bezva vysvětleno! Děkuji moc Lída

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB