Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-11-24 09:17:45

DM
Člen/ka

Přechod z uplatňování skutečných výdajů na paušál

Dobrý den,
měl bych na Vás několik dotazů. Jsem soukromý zemědělec a mám ŽL na jeřábnické práce autojeřábem. Vedu daňovou evidenci a jsem plátcem DPH. Vždy jsem vykazoval skutečné výdaje. V letošním roce by byl pro mě asi výhodnější paušál.
Vím, že musím za loňský rok podat dodatečné DAP, kde musím dodanit pohledávky a zásoby. Závazky jsem žádné neměl.
V loňském roce jsem si však neuplatnil všechny odpisy. V roce 2014 jsem prodal jablka ve velkobednách, které jsem musel odběrateli naúčtovat - jedna fa na jablka, druhá fa na bedny. V lednu 2015 jsem obdržel úhradu obou fa. S další dodávkou jablek mi byly bedny vráceny a já je odběrateli zase zaplatil, takže to mám ve výdajích.
A nyní dotazy:
1. Mohu si v dodatečném přiznání uplatnit veškeré odpisy, tedy i ty, které jsem pozastavil?
2. Zemědělství 80%, jeřábnické práce předpokládám 60%, a co ta fa za zaplacené bedny - kolik % ?
3. Dále jsem obdržel dotace od SZIF na plochu a na podporu produkce ovoce s vysokou pracností - kolik % ?
4. Vím, že musím podat opravný přehled také na OSSZ, bude po mě vymáhat OSSZ nějaké penále?
5. Jak je to ZP, někde jsem četl, že tam se žádný opravný přehled nepodává, jestli je to pravda tak proč?
Věřím, že mi v blízké době odpovíte a ulehčíte mi tak rozhodování, zda přejít na paušál nebo ne.

Děkuji předem za odpovědi  a jsem s pozdravem
DM

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB