Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz  • Index
  •  » DPH
  •  » Vedlejší související výdaj

#1 2016-11-15 13:46:50

Dagmar80
Člen/ka

Vedlejší související výdaj

Dobrý den, prosím o ujištění, že faktury vystavuji správně. Jsme firma čistící kanalizace a provádění TV monitoringů. Nejsme autodopravci, tudíž nemohu tedy dopravu jako takovou fakturovat stále 21%, ale samozřejmě na místo se musíme ke klientovi s technikou nějak dostat.
Ani nemáme na dopravu stanoven nějaký paušál, nejde to, některý zákazník je od nás 2 km, některý 100 i více, takže počítáme cenu za km + samozřejmě další položku na faktuře - tedy práce, u kterých už dané pevné sazby máme.
Jde mi o to, že třeba jedeme pouze čistit kanalizaci, což je v sazbě 15% DPH, takže  ujeté km napíši do faktury v 15%DPH, což beru jako  vedlejší související produkt (výdaj) k tomu čištění.
Naopak zase když jedeme pouze dělat monitoring, toto je zařazeno v sazbě 21%DPH, takže i cestu účtuji ve 21%.
Ale teď řeším to, že jsme přikoupili přístroj, který nám umožňuje čistit i bez speciálního čistícího auta, takže se stává, že jedeme na monitoring i čištění pouze s jedním vozidlem.
Dělám správně, že kilometry účtuji v té sazbě DPH, která práce na té konkrétní zakázce převažuje? Např. hodinu čistíme (15%), 4 hodiny monitoring (21%), takže i cestovné dám ve 21%??? Pokud je to naopak, tak kilometry dávám do 15%.
Nevím teď přesně z hlavy ten paragraf, ale vyčetla jsem to, jen si kolikrát říkám, že jednou fakturuji klientovi za cestu 21%, jednou tomu samému v 15% (podle prováděných prací), přijde mi to zmatené, ale myslím, že to dělám správně.
Ujistí mě někdo k mému klidu, nebo vyvrátí a poradí, jak je to správně???
Děkuji moc D.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Vedlejší související výdaj

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB