Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2016-09-13 17:21:16

werken
Člen/ka

Autorská smlouva nebo ŽL

Dobrý den,

budu překládat knihu v rozsahu cca 16000 Kč (říjen 2016 až leden 2017 včetně) a nakladatelství mi navrhuje dvě možnosti: autorskou smlouvu + vyúčtování, nebo ŽL + fakturu. ŽL na překladatelské služby mám, takže mi přijde ŽL jednodušší varianta. Chci se ale pro jistotu zeptat, jestli autorská smlouva bez použití ŽL by mohla mít třeba nějakou na první pohled neviditelnou výhodu, např. výše příjmů pro výpočet budoucí hypotéky se mi na ŽL počítá jako 40% z fakturované částky, což je sice výhoda (nízké daně), ale z hlediska výpočtu mé bonity nevýhoda. Je to tak, že pokud bych nepoužil ŽL, tak bych případně mohl/musel zdanit celou tu částku?

Děkuji

Offline

 

#2 2016-09-15 22:55:13

Zdena
Moderátorka

Re: Autorská smlouva nebo ŽL

Dobrý večer. Pokud uzavřete autorskou smlouvu, tak nebudete muset danit celou částku. Budete moci uplatnit výdaje ve výši 40% příjmů, pro výpočet hypotéky by se započítalo 60% fakturované částky.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB