Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » vrácení zálohy - DPH

#1 2016-06-13 13:42:51

DM
Člen/ka

vrácení zálohy - DPH

Dobrý den,
jsem FO, čtvrtletní plátce DPH a vedu daňovou evidenci.
V roce 2014 jsem uzavřel kupní smlouvu na dodávky nafty s tím, že jsem dodavateli na základě jeho zálohové faktury zaplatil 10 000 Kč. Po uhrazení této částky mi dodavatel zaslal daňový doklad, kde byla vyčíslena částka bez daňe a daň 21 %. Částku bez daňe jsem zaúčtoval do výdajů a daň jsem si nárokoval. Dodavatel mi vždy odběry nafty fakturoval 1x měsíčně. Nyní čerpací stanici zrušil a čásku 10 000 Kč mi vrátil na účet. (nemám na to žádný doklad). Jak mám nyní postupovat, mám celou částku 10 000 Kč zaúčtovat do příjmů, nebo daň 21% zase vrátit, ale na základě jakého dokladu?
Děkuji moc za odpověď.
S pozdravem
DM

Offline

 

#2 2016-06-14 07:13:25

taxi
Člen/ka

Re: vrácení zálohy - DPH

Dobrý den, je tato osoba, která Vám vrátila na účet 10 tisíc, stále plátcem DPH?

Offline

 

#3 2016-06-14 17:25:37

DM
Člen/ka

Re: vrácení zálohy - DPH

ano, je stále plátcem

Offline

 

#4 2016-06-14 19:21:05

Zdena
Moderátorka

Re: vrácení zálohy - DPH

Pokud je plátcem, tak by měl vystavit opravný daňový doklad podle § 42 odst. 1 písm. e) zákona o DPH. Zkuste se s ním spojit a požádejte o doklad.

Pokud jej nevystaví, tak bych odvedla DPH na základě interního dokladu. Podle ustanovení § 74/1 ZDPH jste povinni provést opravu odpočtu daně. Tu byste měli provést ve zdaňovacím období, ve kterém jste se dověděli o rozhodných okolnostech. Za rozhodnou okolnost bych považovala den přijetí vrácené zálohy.

Offline

 

#5 2016-07-12 15:59:10

DM
Člen/ka

Re: vrácení zálohy - DPH

Po urgencích mi dodavatel vystavil opravný daňový doklad, ještě jsem se chtěl zeptat kam to přijde v kontrolním hlášení, je to částka 10 000 Kč včetně daně, tak dám mínusem do B3?
Moc děkuji za odpověď
S pozdravem
DM

Offline

 

#6 2016-07-12 17:13:17

Zdena
Moderátorka

Re: vrácení zálohy - DPH

Ano, mínusem do B3.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » vrácení zálohy - DPH

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB