Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » Fakturace pro slovenskou firmu

#1 2016-03-17 11:44:57

DM
Člen/ka

Fakturace pro slovenskou firmu

Dobrý den, prosím o radu. Jsem plátce DPH, budu provádět pro slovenskou firmu jeřábnické práce, jedná se o montáž sušičky na obilí, bude se provádět na území ČR. Slovenská firma mi poskytla slovenské DIČ. Budu fakturovat s daní? Na jakém řádku to bude v přiznání a v kontrolním hlášení? Předpokládám, že žádné souhrnné hlášení nepodávám.
Moc děkuji za odpověď
DM

Offline

 

#2 2016-03-17 12:10:57

jaromira
Člen/ka

Re: Fakturace pro slovenskou firmu

Dobrý den,

podle mého názoru budete fakturovat bez daně, na fakturu uvedete "daň odvede zákazník". V Přiznání k DPH ř.21 a podáte SH.

Offline

 

#3 2016-03-17 12:36:49

jaromira
Člen/ka

Re: Fakturace pro slovenskou firmu

Ještě doplním :

v KH uvádět nebudete. Místem plnění je místo, kde má osoba, které se služba poskytuje sídlo, tj. SK  -  § 9 odst.1 ZDPH

Offline

 

#4 2016-03-17 13:42:16

jaromira
Člen/ka

Re: Fakturace pro slovenskou firmu

Ještě jednou se vracím, znejistila jsem, jestli se u Vás nebude jednat o práce na nemovitosti - § 10 ZDPH, to by pak byla faktura s DPH - ř.1 a SH by jste nepodával, ale uvedl v KH.

Počkejte na názor ostatních a omlouvám se za unáhlenou odpověď.

Offline

 

#5 2016-03-17 21:04:26

Zdena
Moderátorka

Re: Fakturace pro slovenskou firmu

DM napsal(a):

Dobrý den, prosím o radu. Jsem plátce DPH, budu provádět pro slovenskou firmu jeřábnické práce, jedná se o montáž sušičky na obilí, bude se provádět na území ČR. Slovenská firma mi poskytla slovenské DIČ. Budu fakturovat s daní? Na jakém řádku to bude v přiznání a v kontrolním hlášení? Předpokládám, že žádné souhrnné hlášení nepodávám.
Moc děkuji za odpověď
DM

Dobrý večer, sušička na obilí je nemovitost (stavba), nebo movitá věc?

Offline

 

#6 2016-03-17 22:46:58

DM
Člen/ka

Re: Fakturace pro slovenskou firmu

To právě nevím, jak se to má posuzovat, to musím teda ještě zjistit.  Kdyby se jednalo o nemovitost, tak by se fakturovalo s daní? Pokud by to nemovitost nebyla, tak bez daně, ř. 21 a podat souhrnné hlášení?
Děkuji za odpověď
DM

Offline

 

#7 2016-03-17 23:16:40

Zdena
Moderátorka

Re: Fakturace pro slovenskou firmu

Ano, přesně tak.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Fakturace pro slovenskou firmu

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB