Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » služba provedená v EU fakturace

#1 2016-03-07 15:38:18

hajkat
Člen/ka

služba provedená v EU fakturace

Dobrý den paní Zdeno.

Měla bych dotaz. FO plátce DPH provedl elektroinstalační práce na  Slovensku pro českou firmu, plátce DPH. Nyní to fakturuje té české firmě a ta si to dále přefakturovává na Slovensko. Myslela jsem si, že faktura bude vystavená s přenesenou povinností české společnosti. Avšak jsem narazila. Paní účetní z české společnosti nás kontaktovala, že je potřeba se registrovat na Slovensku, zaplatit poplatek a po obdržení slovenského DIČ vystavit FA se slovesnkým DIČ a odvést DPH tam. Je to prosím takhle v pořádku?

Pokud je potřeba registrace na Slovensku, můžete mi i s tímhle poradit?Je to ten stejný postup, jako při registraci při překročení obratu? Mnohokrát děkuji

Offline

 

#2 2016-03-07 20:16:53

Zdena
Moderátorka

Re: služba provedená v EU fakturace

Dobrý večer. Podle mého názoru byste se měli registrovat na Slovensku, jak Vám řekla účetní české společnosti. Předpokládám, že elektroinstalační práce byly provedeny na nemovitosti, která se nachází na Slovensku. Místo plnění je tedy v SR a měli byste se řídit slovenským zákonem o DPH. Daňovou povinnost můžete přenést pouze na slovenského plátce, který má navíc na Slovensku i sídlo a tyto podmínky česká společnost nesplňuje.
Bližší informace najdete na stránkách slovenské finanční správy:
https://www.financnasprava.sk/sk/podnik … ahranicnej

Offline

 

#3 2016-03-08 08:39:56

hajkat
Člen/ka

Re: služba provedená v EU fakturace

Mnohokrát děkuji!

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » služba provedená v EU fakturace

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB