Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-02-06 10:02:09

Dominika
Člen/ka

Stavební práce

Poprosila bych ještě o jedno vysvělení. Nevím, zda jsem pochopila správně § 48 a § 49 ZDPH.

Pokud provádíme opravy v rodinných domech a bytových domech (např. opravy dveří), můžeme zdaňovat první sníženou sazbou DPH bez ohledu na rozlohu domu? pouze v případě nové výstavby musí být splněny podmínky
ploch definovaných u staveb pro sociální bydlení?

Moc děkuji.

Offline

 

#2 2016-02-06 11:39:11

Dominika
Člen/ka

Re: Stavební práce

Výměna vložky FAB je dle zatřídění v CZ-CPA v oddíle 95, znamená to, že v případě výměny vložky v rodinném domě bychom měli uplatnit základní sazbu DPH? (protože se nejedná o stavební a montážní práci?)
Mám v tom zmatek.

Offline

 

#3 2016-02-08 13:05:53

Zdena
Moderátorka

Re: Stavební práce

Dominika napsal(a):

Poprosila bych ještě o jedno vysvělení. Nevím, zda jsem pochopila správně § 48 a § 49 ZDPH.

Pokud provádíme opravy v rodinných domech a bytových domech (např. opravy dveří), můžeme zdaňovat první sníženou sazbou DPH bez ohledu na rozlohu domu? pouze v případě nové výstavby musí být splněny podmínky
ploch definovaných u staveb pro sociální bydlení?

Moc děkuji.

Podmínky "sociálnosti" bydlení zkoumáte pouze při nové výstavbě. Pokud provádíte opravy dokončených staveb, tak můžete uplatňovat sníženou sazbu i u staveb, které nesplňují podmínky sociálního bydlení. Stačí, že jde o stavbu pro bydlení.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB