Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz  • Index
  •  » DPH
  •  » Zaslání zboží do jiného členského státu

#1 2016-01-20 15:07:13

Kafka
Člen/ka

Zaslání zboží do jiného členského státu

Dobrý den,

jsem plátcem DPH v ČR a zároveň zasláním zboží na Slovensko neplátcům přesáhnu limit a stanu se tak plátcem DPH i na Slovensku. Po limitu všechny vystavené faktury slovenským subjektům budou se slovenskou DPH, nebo pouze ty neplátcům a slovenským firmám mám nadále zasílat pod českou DIČ bez DPH?

Díky za radu.
Lukáš

Offline

 

#2 2016-01-20 22:24:08

Zdena
Moderátorka

Re: Zaslání zboží do jiného členského státu

Pokud jste překročili limit pro zasílání zboží (neplátcům) a stanete se plátcem DPH na Slovensku, tak se změní místo plnění. Před dosažením limitu bylo místo plnění v ČR, slovenským neplátcům jste proto fakturoval s českou daní.  Po registraci bude místo plnění na Slovensku, proto budete slovenským neplátcům fakturovat se slovenskou daní.

V případě dodání zboží osobě registrované v JČS (v tomto případě slovenským plátcům) se po vaší registraci na Slovensku nic nezmění. Místo plnění zůstává tam, kde se zboží nachází v době, kdy začíná přeprava nebo odeslání zboží, tedy v ČR. Slovenským plátcům budete i nadále dodávat zboží pod českým DIČ, dodání zboží osvobodíte podle § 64 ZDPH.

Offline

 

#3 2016-01-21 09:06:30

Kafka
Člen/ka

Re: Zaslání zboží do jiného členského státu

Děkuji za odpověď.

U slovenských firem máme problém, pokud zboží dodáváme pod českým DIČ, často se účetní zaleknou a obchod s námi zruší, neví jak to zaúčtovat. Bylo by tedy pro nás tedy lepší zasílat i slovenským plátcům pod slovenským DIČ. Pokud bychom takto dělali, je to problém? Resp. nenapadá vás způsob, jak bychom mohli slovenským firmám účtovat pod slovenským DIČ?

Offline

 

#4 2016-01-23 18:59:10

Zdena
Moderátorka

Re: Zaslání zboží do jiného členského státu

Napadá mě sklad na Slovensku, do kterého přemístíte své zboží z ČR. Při prodeji slovenským firmám budete účtovat pod slovenským DIČ a se slovenskou daní.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Zaslání zboží do jiného členského státu

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB