Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-01-19 13:28:34

mandatář
Člen/ka

Povinné odvody zaměstnavatel versus OSVČ

Jelikož vedle DPP mám aktivní i živnostenské podnikání, rád bych zjistil, zdali jsou povinné odvody u zaměstnavatele (při příjmu cca 10 tis. Kč na DPP) vyšší či nižší, než u OSVČ.

Konkrétně by mě zajímalo, zdali je výhodnější
1)  mít příjem 10 001 Kč na DPP (podepsal prohlášení), kdy povinné odvody hradí zaměstnavatel a tím pádem mohu být OSVČ vedlejší s nižšími zálohami
nebo
2) je výhodnější mít příjem 10 000 Kč na DPP (podepsal prohlášení) a zůstat OSVČ hlavní, kdy povinné zálohy si hradím sám.

Nebo to vychází vesměs stejně?

Offline

 

#2 2016-01-25 08:34:44

janavk
Administrátorka

Re: Povinné odvody zaměstnavatel versus OSVČ

K vašemu počítání připojuji odkaz na info - Dohoda o provedení práce viz http://jakpodnikat.cz/dohoda-provedeni-prace.php

Offline

 

#3 2016-01-28 14:46:36

mandatář
Člen/ka

Re: Povinné odvody zaměstnavatel versus OSVČ

Děkuji, ale na odkazované stránce se jen uvádí která strana povinné odvody hradí (to už přece vím) a postup ne/podepsání Prohlášení poplatníka (týká se jen daní, nikoliv soc. a zdrav.).
Rada, zdali je výhodnější pro drobného živnostníka, aby usiloval při DPP o odměnu 10 001 Kč/měsíc nebo 10 000 Kč/měsíc není bohužel ani zmínka. Zajímal by mě rozdíl v konečném vyúčtování následující rok v březnu/dubnu. OSVČ hlavní versus vedlejší přece nemá na výši daně žádný vliv, jen soc. a zdrav. odvody, viďte? Je to složité zjistit, co je výhodnější?

Offline

 

#4 2016-01-28 20:31:05

janavk
Administrátorka

Re: Povinné odvody zaměstnavatel versus OSVČ

Přijde mi, že je tam dost proměnných, které můžete zvážit jen vy. Mylsím, že tuhle úvahu za vás nikdo udělat nemůže.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB