Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-01-16 08:03:24

Dominika
Člen/ka

Sazba DPH

Dobrý den, prosím o radu co se týká sazby DPH. Společnost provedla pravidelnou servisní prohlídku 16 automatických dveří v Domově důchodců, přitom provedla některé drobné opravy přímo na místě (byla provedena
výměna některých náhradních dílů, ale pouze drobností). Domov důchodců je plátcem DPH. Jaká sazba daně by měla být uplatněna (případně PDP?)? Všechno je vykázáno na jednom servisním přehledu a společnost, která si řešila účetnictví původně nám sdělila, že by mělo být celé plnění v PDP a v první snížené sazbě. Mám ale o tom pochybnosti.

Děkuji.

Offline

 

#2 2016-01-16 10:58:03

taxi
Člen/ka

Re: Sazba DPH

Dobrý den, můj názor je, že dveře jsou pevně spojeny s budovou, tzn PDP, a snížená sazba.

Offline

 

#3 2016-01-16 14:23:45

Dominika
Člen/ka

Re: Sazba DPH

Domnívala jsem se, že pravidelná prohlídka (ověření funkčnosti) je něco jako revize, která spadá do kódu 71.

Offline

 

#4 2016-01-16 14:38:28

bada
Člen/ka

Re: Sazba DPH

Dodali jsme odběrateli trubky vyrobené z pozinkovaného plechu v celkové částce nad 100 000 kč bez DPH. Bude se na tuto dávku vztahovat přenesená daňová povinnost? pod který kód celního sazebníku lze zařadit takové výrobky?
děkuji

Offline

 

#5 2016-01-16 14:57:26

taxi
Člen/ka

Re: Sazba DPH

Dominika napsal(a):

Domnívala jsem se, že pravidelná prohlídka (ověření funkčnosti) je něco jako revize, která spadá do kódu 71.

Ale provedli jste výměnu některých dílů na pevně zabudované věci... nevím, uvidíme co názory jiných...

Offline

 

#6 2016-01-16 14:58:29

taxi
Člen/ka

Re: Sazba DPH

bada napsal(a):

Dodali jsme odběrateli trubky vyrobené z pozinkovaného plechu v celkové částce nad 100 000 kč bez DPH. Bude se na tuto dávku vztahovat přenesená daňová povinnost? pod který kód celního sazebníku lze zařadit takové výrobky?
děkuji

A trubky jste i někam zamontovali, zakopali???  Nebo jste je jen dodali jako zboží?

Offline

 

#7 2016-01-16 15:03:59

bada
Člen/ka

Re: Sazba DPH

pouze jsme dodali výrobky

Offline

 

#8 2016-01-16 18:31:07

Marie66
Člen/ka

Re: Sazba DPH

Dobrý den.

Zkuste mrknout na kód 79:
http://www.financnisprava.cz/assets/cs/ … 5-2016.pdf

Pokud se tam "najdete", bude se jednat o RPDP.

Offline

 

#9 2016-01-16 22:57:39

Zdena
Moderátorka

Re: Sazba DPH

Dominika napsal(a):

Domnívala jsem se, že pravidelná prohlídka (ověření funkčnosti) je něco jako revize, která spadá do kódu 71.

Servisní prohlídky nejsou stavebními pracemi a nepodléhají proto režimu přenesení daňové povinnosti. Podle informace GFŘ (část C, body 6 a7) nejsou stavebními pracemi ani opravy a údržba dveřních zavíračů
http://www.financnisprava.cz/assets/cs/ … _a_CSU.pdf

Můžete se dohodnout s Domovem důchodců, že využijete ustanovení § 92e/2 ZDPH a použijete režim přenesení daňové povinnosti. Sazbu daně nechť si vyřeší příjemce. Volila bych základní sazbu, byla objednána servisní prohlídka, nikoliv oprava.

Offline

 

#10 2016-01-17 08:31:16

taxi
Člen/ka

Re: Sazba DPH

Dobrý den,  omlouvám se za mylný názor.

Offline

 

#11 2016-01-17 11:51:26

Zdena
Moderátorka

Re: Sazba DPH

Taxi, nemáte se za co omlouvat. To není mylný názor, vždyť MF ČR k tomuto také měnilo stanovisko. Čert aby se v tom vyznal:-)

Offline

 

#12 2016-01-17 12:02:32

taxi
Člen/ka

Re: Sazba DPH

Dobrý den, paní Zdeno, děkuji za shovívavost...

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB