Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2015-11-23 13:13:53

Kvetiinka
Člen/ka

dotace od úřadu práce

Dobrý den paní Zdenko,
moc bych Vás chtěla poprosit o radu. OSVČ uplatňuje výdaje procentem, nevede daňovou evidenci. Jak se chová v tomto případě dotace od úřadu práce na zaměstnance? OSVČ provozuje pohostinství, připočítá se tedy tato dotace k příjmům k pohostinství a uplatní se k tomu procentuelní výdaj? Nebo se to zahrne nějak zvlášť jako ostatní příjem a zdaňuje se celé? A tato dotace od úřadu práce, započítává se do obratu pro registraci k dph? A pokud je dotace ne od státního úřadu, ale například od dodavatele alkoholu, tj. dotace na provoz podnikatele, jako odměna za to, že bere zboží právě od něho? To se chová jako příjem z podnikání? Tedy jde do příjmů stejně jako hlavní činnost, tj. pohostinství? A tato dotace od dodavatele, započítává se do obratu pro registraci k dph?
Moc Vám děkuji za Vaši radu a velmi si vážím Vaší činnosti.
K.

Offline

 

#2 2015-11-25 20:41:48

Zdena
Moderátorka

Re: dotace od úřadu práce

Dobrý večer,
pokud nevede daňovou evidenci (možná ji vede, jenom ji nepoužije při stanovení daně z příjmů), tak by asi měl přijatou dotaci připočítat k příjmům a uplatnit k tomu procentuální výdaj. Ale moc se mi to nelíbí.

Pročtěte diskusi zde a zkuste se inspirovat:
http://diskuse2.jakpodnikat.cz/viewtopic.php?id=14760
Kdybyste vedla DE (po skončení roku ji nemusíte použít a rozhodnete se pro paušál), tak byste podle mého názoru mohla evidovat přijatou dotaci nikoliv jako příjem, ale jako výdaj (mzdy) mínusem, a tím byste se vyhnula zdanění.
Dotace od ÚP není ostatním příjmem. Nezapočítává se do obratu pro registraci k DPH.

Dotace od dodavatele se chová jako příjem z podnikání a započítává se do obratu pro registraci k DPH.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB