Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2015-11-09 08:53:29

mariesv
Člen/ka

Vložení nemovitosti do majetku OSVČ

Dobrý den,
měla bych prosbu o radu ohledně nemovitosti.

Jedná se o nemovitost, kterou chce OSVČ mít v majetku pro podnikání. Nyní tuto nemovitost vlastní on s maminkou napůl (zatím ji nemá v majetku OSVČ, oba ji vlastní soukromě). Chci se zeptat, jestli pro zařazení do majetku OSVČ musí být tato nemovitost převedena (prodána nebo darována) na OSVČ (na IČO) - přímo smlouvou a zapsána na katastru, nebo třeba stačí od maminky prohlášení (smlouva), že nemovitost bude užívat již jen OSVČ pro podnikání? To pravděpodobně nestačí, protože by oficiálně byli stále dva vlastníci.

A za jakou cenu se nemovitost do podnikání zařadí? Za cenu prodejní, nebo podle nějakého znaleckého posudku? Je vlastně lepší nemovitost prodat nebo darovat? A za jakou cenu se zařadí část, kterou nyní on vlastní soukromě a chce ji zařadit do majetku?

Prosím o radu, předem moc děkuji.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB