Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-10-25 19:47:55

jerrry
Člen/ka

Platba za službu přes PayPal. Jak zanést do účetnictví?

Dobrý den,
kupoval jsem přes PayPal, který mám provázaný se svým osobním účtem (jinou možnost prodejce nenabízel) plugin do firemní webové prezentace za 33 eur. Chtěl bych se zeptat, jak mohu tuto platbu založit do účetnictví firmy? Stačí pouze vytisknout doklad z PayPalu nebo je potřeba ještě něco dalšího? Na výpisu z PayPalu je uveden přepočet na CZK podle kurzu k daného dne. Bude to stačit? Děkuji za informaci :)

Offline

 

#2 2015-10-26 20:32:41

Zdena
Moderátorka

Re: Platba za službu přes PayPal. Jak zanést do účetnictví?

Máte na mysli firmu, tj. právnickou osobu, např. s.r.o.? Vedete podvojné účetnictví?

Offline

 

#3 2015-11-07 14:16:48

jerrry
Člen/ka

Re: Platba za službu přes PayPal. Jak zanést do účetnictví?

Dobrý den, mám na mysli s.r.o., takže podvojné účetnictví. Chci koupit například softwarové doplňky do webové prezentace (pluginy) od zahraničních tvůrců/firem, kteří nabízejí platbu přes PayPal nebo skrze platební kartu (k firemnímu účtu mám). A jen mě zajímá, jak to pak mohu vykázat do nákladů? :)

Offline

 

#4 2015-11-07 23:37:46

Zdena
Moderátorka

Re: Platba za službu přes PayPal. Jak zanést do účetnictví?

Předpokládám, že dostáváte výzvu k platbě, na které je uvedeno, komu a hlavně za co platíte. Nebo si můžete vytisknout obrazovku s objednávkou. Toto bych použila místo klasické faktury, kterou ze zahraničních tvůrců asi těžko vymámíte. Výpis z PayPalu bude dokladem o úhradě.

Nákup, hrazený se soukromého účtu, bych podchytila jako závazek vůči zaměstnanci (jednateli, společníkovi, nevím, v jaké jste pozici) a proplatila z pokladny nebo převodem z účtu.

Offline

 

#5 2015-11-09 19:50:16

jerrry
Člen/ka

Re: Platba za službu přes PayPal. Jak zanést do účetnictví?

Dobře, děkuji za informaci. Moc jste mi pomohla. Veškeré platby budu realizovat přímo z firemního účtu :)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB