Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Prosím o radu týkající se pozastavení živnosti

#1 2015-09-29 11:20:08

Kostelní myš
Člen/ka

Prosím o radu týkající se pozastavení živnosti

Ahoj,


nejsem jako OSVC prozatim prilis zbehly a velmi bych uvital radu, jak legitimne postupovat pri pozastaveni zivnosti (neco nastudovano samzrejme mam, ale...).

1) Zivnost jsem zakladal k 3. v mesici, tj. aby mi dal zbytecne nebezelo SP, ZP od prvniho dne dalsiho mesicniho obdobi, musim ji zastavit ke 3.10. nebo jiz 30.9.? Jako ze by se bralo automaticky 1.10. novy mesic - nove obdobi?

V rijnu asi zpet nastupuji do zamestanenckeho pomeru, alespon na castecny hodinovy uvazek.


2) Mam-li vyfakturovano, mohu toto bez obav zastavit i kdyz prachy firma za posledni fakturu asi jeste neposlala, nebo litaji nekde v obehu? (Teprve jim v techto dnech dobihava lhuta splatnosti, je to velka firma, neocekavam problemy.) Mam si alespon zavolat do dane firmy ze ta posledni faktura je v poradku a ja se jakozto OSVC mohu bez obav zastavit?

Tj. formalne by vse bylo vedeno k zari, akorat ty prachy by realne dosly treba 1.10. apod., ale to asi nikdo resit nebude ze.

OSVC chci pouze pozastavovat do jara az vse bude zase aktualni.


Dekuji moc a jsem s pozdravem :)

Offline

 

#2 2015-10-03 19:55:26

Zdena
Moderátorka

Re: Prosím o radu týkající se pozastavení živnosti

1) Jestli nechcete platit minimální pojistné na zdravotní pojištění, tak oznamte na ZP a na OSSZ přerušení činnosti k 30.9.2015. Na živnostenském úřadu se nemusí přerušení oznamovat.

2) Můžete bez obav přerušit činnost. Je jedno, kdy přijdou peníze. Nevadilo by ani, kdybyste po přerušení vyfakturoval práci za září.

3) Pokud neobnovíte činnost do 1. 4. 2016, tak si zjistěte, zda nemusíte v daňovém přiznání provést úpravy základu daně podle § 23 odst. 8 zákona o daních z příjmů (dodanit pohledávky, zásoby a zůstatky rezerv, pokud je tvoříte).

Offline

 
  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Prosím o radu týkající se pozastavení živnosti

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB