Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#26 2017-06-27 23:46:12

Zdena
Moderátorka

Re: registrace identifikované osoby

Dobrý večer,

na jaře 2018 se budete rozhodovat zpětně s platností za rok 2017 (budete podávat přiznání za rok 2017). Když si schováte všechny doklady, tak deník příjmů a výdajů můžete vyplnit třeba den před podáním daňového přiznání.

Pochybuji, že bude registrační oddělení příští rok pátrat v oddělení daně z příjmů, jakým způsobem jste si uplatnila výdaje:)

Zálohy na ZP a SP už pěkných pár let nejsou, bohužel, uznány jako daňové výdaje. Daň z příjmů (podnikatele) nikdy nebyla daňovým výdajem.

Jestliže platíte kartou a příslušná částka je odepsaná z účtu (určeného k podnikání) v CZK, tak nic nepřepočítáváte. Uplatníte odepsanou CZK částku a přiložíte hotelovou fakturu v cizí měně.

Platby v hotovosti a platby kartou ze soukromého účtu (který není zahrnutý v obchodním majetku), přepočítávám na koruny kurzem ČNB v den platby, podle paragonu. Výpisy z účtů nepřikládám.

Evidenci příjmů a pohledávek jsem odeslala na adresu, kterou jste uvedla při registraci do diskusního fóra.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB