Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » DPH při přerušení živnosti

#1 2015-09-02 20:11:53

dajanka
Člen/ka

DPH při přerušení živnosti

Dobrý den paní Zdeno,

prosím o velkou radu.  Přítel mé dcery loni v září přerušil činnost a prodal auto, které koupil  v roce 2012. Je plátcem DPH a měl odpočet u auta.  Bohužel nevrátil DPH  z odpočtu, jen to auto prodal a odvedl DPH z prodeje. Já jsem ho zapomněla na to upozornit:-(.
Koncem r.2014 začal opět podnikat a pořídil si další auto a odpočetl  DPH. Minulý týden požádal o zrušení DPH, protože se mu moc podnikání nedaří.  Dnes se mi ozvala paní z  FU a řekla mi, že bude muset vrátit DPH za ty auta (poměr.část). Až jsem se z toho opotila, protože jsem si uvědomila tu chybu u předcházejícího auta:-(.  Co s tím?


Děkuji moc za každou Vaši radu.

Offline

 

#2 2015-09-03 19:05:14

Zdena
Moderátorka

Re: DPH při přerušení živnosti

Dobrý den.

Proč by měl vracet DPH z odpočtu prvního auta, když při prodeji odvedl DPH? Nebo auto využíval pro účely, které nesouvisely s jeho ekonomickou činností a FÚ by mu to mohl prokázat?

Při zrušení registrace v roce 2015 bude vracet 4/5 odpočtu, který si uplatnil při pořízení druhého auta.

Offline

 

#3 2015-09-03 20:25:13

dajanka
Člen/ka

Re: DPH při přerušení živnosti

Dobrý večer paní Zdeno,

máte úplnou pravdu, sotva jsem si to přečetla, tak jsem si uvědomila, že jsem blbě uvažovala. Jen nevím, jestli ten prodej auta neměl být uveden někde v tiskopise DPH, ale nevím kde? U toho druhého auta vím, že musí vracet 4/5 odpočtu.

Každopádně moc děkuji

Offline

 

#4 2015-09-04 00:00:32

Zdena
Moderátorka

Re: DPH při přerušení živnosti

Dobrý večer, paní Dajo.
Prodej auta měl být (kromě ř. 1) uveden v řádku 51 přiznání ve sloupci S nárokem na odpočet. Řádek 51 nemá vliv na výpočet daňové povinnosti.

Offline

 

#5 2015-09-07 19:05:10

dajanka
Člen/ka

Re: DPH při přerušení živnosti

Dobrý den paní Zdeno,

proto mi volala ta paní z FÚ, že se má vrátit pom.část DPH ze dvou aut. Neuvedla jsem ten prodej do řádku 51, snad to nebude problém. Zajdu za ní a opravím to.

Děkuji za vše.


Mějte se moc hezky. Daja

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » DPH při přerušení živnosti

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB