Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-09-01 08:07:56

Shampoo
Člen/ka

OSVČ a DPP/DPČ

Zdravím,

v současné době jsem přerušil na jeden rok studium, nicméně OSVČ přerušit v plánu nemám. Tímto se pro mne stala hlavní činností (nutné platit min. zálohy na zdravotní a sociální pojištění).

Aby byla moje činnost klasifikována jako vedlejší, je nutné, abych byl zaměstnán či měl dohodu u zaměstnavatele.

Aktuálně řeším, aby volba co nejméně postihla (čti finančně náročná) mého budoucího zaměstnavatele, a proto tedy budu volit jednu z dohod.

Mám tedy dvě možnosti:
1. Dohoda o provedení práce
- nutné mít smlouvu nad 10000 Kč (zbytek mohu fakturovat), tím by měl povinnost zaměstnavatel hradit pojištění

2. Dohoda o pracovní činnosti
- max. 4 hod./denně a nad 2500 Kč měsíčně (udáno na smlouvě)

Je standardní postup, že se zbytek "mzdy" fakturuje? Je to možné i takto řešit u Dohody č. 2 (DPČ)? Je nějaké minimum, které musí takto zaměstnavatel hradit za zaměstnance? Je ve výsledku nějaká z voleb výhodnější pro zaměstnavatele (případně zaměstnance/OSVČ)?

Děkuji za info
Adam

Offline

 

#2 2015-09-05 04:05:58

ivzez
Člen/ka

Re: OSVČ a DPP/DPČ

Ne, není to standardní, šlo by o "Švarc systém".
Nedoporučuji takto podvádět.

Offline

 

#3 2015-09-05 09:18:34

Shampoo
Člen/ka

Re: OSVČ a DPP/DPČ

Nakonec jsme dali na vse DPP, diky moc.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB