Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-08-17 20:03:36

Paplub
Člen/ka

Paušalista a přechod na DE

Dobrý večer paní Zdenko,
opět bych Vás ráda požádala o radu- paušalista do 31.12.2014. Od 1.1.2015 přechází na DE. Zajímá mě jak s náklady na auta, které zakoupil jako paušalista. V té době  jsem pouze založila karty majetku, platili silniční daň. V roce 2015 již vede DE, ale nevím, jak mám účtovat náklady na auta. Kupuje benzín, opravuje auta, ale nejsem si jistá, zda je to dobře a zda to takhle můžu dělat, stačí, že  jsou auta na kartě? Nebo potřebujeme nový ZP abych mohla zařadit? Co odpisy? Děkuji a pěkný večer.

Offline

 

#2 2015-08-19 15:51:26

jaromira
Člen/ka

Re: Paušalista a přechod na DE

Dobrý den,

podle mě, zařadit do OM až nyní, kdy vede DE. Vstupní cena podle toho, kdy bylo auto pořízeno, buď pořizovací ( pokud bylo pořízeno do 1 roku před vložením do OM)  nebo odhadní ( pokud bylo pořízeno déle než  1 rok) a vytvořit odpisový plán s 1.rokem odpisu 2015. Tím pádem můžete evidovat
výdaje spojené s provozem vozidla jako daňové.

V době, kdy uplatňoval výdaje paušálem, neměl OM a majetek v této době pořízený může zařadit do OM až při přechodu na skutečné výdaje.

Offline

 

#3 2015-08-20 20:08:39

Zdena
Moderátorka

Re: Paušalista a přechod na DE

Dobrý večer, mám stejný názor, jako paní Jaromíra. Zařadit do OM až 1.1.2015. Předpokládám, že auta koupil v období, kdy uplatňoval výdaje procentem z příjmů.

Offline

 

#4 2015-08-21 10:23:07

Paplub
Člen/ka

Re: Paušalista a přechod na DE

Děkuji za odpověď, je to tak jak píšete. Auta koupil v období, kdy uplatňoval výdaje procentem z příjmů. Byla zakoupena v roce 2014, takže vstupní cenou může být cena pořizovací a začnu dělat odpis od 1.1.2015.
Děkuji a pěkný den

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB