Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2015-08-12 08:30:12

Catalina
Člen/ka

Záloha na daň z příjmů ze závislé činnosti

Prosím o radu, s následujícím opět nemám žádné zkušenosti:

1. Máme 2 zaměstnance, jeden uplatňuje slevu na dítě a vychází mu daňový bonus, druhému skončila sleva na dítě a vychází mu záloha na daň. Mohu nadále žádat o vrácení daňového bonusu za toho jednoho zaměstnance a zároveň budu nově platit měsíčně zálohu na daň na příslušný účet za druhého zaměstnance? K té plabě zálohy se žádný formulář neposílá, že ne?

2. Ten druhý zaměstnanec nemá nárok na slevu na dítě již 4 měsíce, ale neupozornil mě na to a teď potřebuje čestné prohlášení, že si slevu neuplatňuje (rozchod - dítě s ním nebydlí). Co jsem se dočetla, tak bych měla přepočítat předchozí mzdy, kterých se to týká, bez zmíněné slevy, strhnout tuto částku zaměstnanci nejdéle do konce roku a doplatit daň FÚ. A přístí rok to bude uvedeno ve vyúčtování daně. Je to tak jednoduché nebo je to jinak? Nerada bych s tím měla problém.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB