Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Rozdělení příjmů na spolupracující osobu

#1 2015-07-28 14:25:26

Lenka 24
Člen/ka

Rozdělení příjmů na spolupracující osobu

Dobrý den, ráda bych se zeptala zkušenějších. Mám klienta, který má poměrně slušné výdělky a obává se povinnosti platit DPH. Napadlo mě, že by bylo možné využít spolupracující osoby a část jeho příjmů rozdělit na manželku. Jeho manželka je však vedlejší OSVČ, tak nevím zda se musí registrovat na úřadech i jako spolupracující osoba. To by potom jakoby měla dvě vedlejší živnosti? To mi přijde zbytečné papírování. Máte někdo zkušenosti jak to chodí v praxi? Moc děkuji za reakce. Lenka

Offline

 

#2 2015-07-28 18:16:15

Zdena
Moderátorka

Re: Rozdělení příjmů na spolupracující osobu

Rozdělením příjmů na spolupracující osobu si klient nepomůže. Obrat pro povinné plátcovství se počítá ze všech uskutečněných plnění. Rozdělování příjmů na spolupracující osobu nemá na obrat žádný vliv.

Pokud klient rozdělí příjmy a výdaje na spolupracující manželku, pak se manželka nemusí nikde registrovat. Na spolupráci nepotřebuje živnostenské oprávnění. K dani z příjmů už je registrovaná. Z hlediska ZP a SP se na spolupracující osobu pohlíží jako na OSVČ. Jestliže je manželka OSVČ vedlejší, tak žu je na příslušných institucích přihlášená.

Offline

 
  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Rozdělení příjmů na spolupracující osobu

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB