Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2015-05-03 16:03:51

gamexy
Člen/ka

Co mezi studiem, když chci OSVČ jako vedlejší činnost

Dobrý den,
jsem student a musel jsem skončil studium. Současně při studiu podnikám (osvč jako vedlejší činnost). Asi na 2-3 měsíce příjdu o statut studenta, a chtěl jsem se zeptat, jakou práci mám heldat pro to, aby jsem jako osvč mohl pokračovat ale měl ji jako vedlejší činnost, popř. na co si dát pozor. Mám hledat pouze práci na HPP nebo to  jde řešit i dohodou o provedení práce?

A dále bych se rád zeptal, je zde mezi Vámi někdo kdo by byl ochotný mi poskytovat tyto poradenské služby za urč. částku a zároveď se mi postarat o daňové přiznání atd? Nemám žádnou účetní ani kontakt na podobnou osobu. V případě zájmu mi napište na mail dkrupajz@gmail.com.

Offline

 

#2 2015-05-03 22:16:11

Zdena
Moderátorka

Re: Co mezi studiem, když chci OSVČ jako vedlejší činnost

Pokud chcete být OSVČ vedlejší, tak si najděte takovou práci, ze které budete nemocensky pojištěn. To znamená klasický pracovní poměr, nebo dohodu o pracovní činnosti s měsíční odměnou vyšší než 2.499,- Kč, nebo dohodu o provedení práce s měsíční odměnou vyšší než 10 tis. Kč.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB