Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-04-28 17:37:47

FSapphire
Člen/ka

Přihláška k registraci identifikované osoby

Pěkný den,

kde se, prosím, dá sehnat Přihláška k registraci identifikované osoby? A podává se klasicky na finanční úřad? Bohužel jsem tyto informace nenašel na webu.

Děkuji,

Filip Š.

Offline

 

#2 2015-04-29 12:04:10

Zdena
Moderátorka

Re: Přihláška k registraci identifikované osoby

Formulář přihlášky k registraci k DPH (nelze vyplnit v počítači) najdete zde:
http://www.financnisprava.cz/assets/tis … 1504281917
zaškrtnete identifikovanou osobu.
Podává se na finančním úřadě, kde si také můžete vyzvednout formulář.
Pokud ale máte zpřístupněnou datovou schránku, tak musíte podat přihlášku k registraci elektronicky. Formulář najdete na daňovém portálu zde:
https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idp … ajp13sqli2
Formulář můžete využít i v případě, že budete podávat přihlášku k registraci v papírové podobě. Vyplníte, zkontrolujete (Protokol chyb) a v nabídce vpravo si zvolíte Úplný opis k tisku.

Offline

 

#3 2015-05-10 20:49:36

FSapphire
Člen/ka

Re: Přihláška k registraci identifikované osoby

Děkuji Vám za odpověď. Měl bych ještě jednu doplňující otázku: pochopil jsem tedy správně, že budu-li identifikovaná osoba, která však není registrovaná k DPH z příjmů z České republiky, nebudu muset řešit žádné papíry, dokud nějaké takové příjmy nevzniknou? Tj. budu řešit DPH pouze tehdy, když dojde k příjmu platby ze zahraničí? Nebo budu muset ?vyplňovat nuly? jako třeba u daňového přiznání na začátku roku?

Offline

 

#4 2015-05-10 20:50:02

FSapphire
Člen/ka

Re: Přihláška k registraci identifikované osoby

Děkuji Vám za odpověď. Měl bych ještě jednu doplňující otázku: pochopil jsem tedy správně, že budu-li identifikovaná osoba, která však není registrovaná k DPH z příjmů z České republiky, nebudu muset řešit žádné papíry, dokud nějaké takové příjmy nevzniknou? Tj. budu řešit DPH pouze tehdy, když dojde k příjmu platby ze zahraničí? Nebo budu muset ?vyplňovat nuly? jako třeba u daňového přiznání na začátku roku?

Offline

 

#5 2015-05-10 20:57:17

FSapphire
Člen/ka

Re: Přihláška k registraci identifikované osoby

Děkuji Vám za odpověď. Měl bych ještě jednu doplňující otázku: pochopil jsem tedy správně, že budu-li identifikovaná osoba, která však není registrovaná k DPH z příjmů z České republiky, nebudu muset řešit žádné papíry, dokud nějaké takové příjmy nevzniknou? Tj. budu řešit DPH pouze tehdy, když dojde k příjmu platby ze zahraničí? Nebo budu muset ?vyplňovat nuly? jako třeba u daňového přiznání na začátku roku?

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB