Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-04-20 09:17:16

Radex
Člen/ka

Přefakturace cestovních nákladů klientovi

Dobrý den, prosím o radu.

Jako OSVČ uplatňuji výdaje paušálem. Pro zákazníka zprostředkovávám poradenství a ve smlouvě máme, že případné cestovní náklady mi bude zákazník proplácet. Teď se taková cesta vlastním vozem uskutečnila a nejsem si jistý jak to zákazníkovi vyúčtovat - použil bych koeficient na km podle zákona,po vynásobení počtem najetých km se dostanu na nějakou částku, ale mám k tomu připočítat DPH? Mám tu fakturovanou částku přidat do základu pro daň z příjmu? A jak by to bylo v případě vlakové jízdenky nebo taxi?

Děkuji.

Offline

 

#2 2015-04-20 22:58:36

Zdena
Moderátorka

Re: Přefakturace cestovních nákladů klientovi

Cestovní náklady jsou součástí ceny Vaší služby, takže je budete fakturovat s DPH a přijatou částku přidáte do základu pro daň z příjmů. V případě vlakové jízdenky nebo taxi to bude stejné.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB