Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2015-03-28 23:21:17

j0t
Člen/ka

Neplatce DPH v obou zemich EU - preklad

Dobry den, jsem OSVC, neplatce DPH. Poskytuju sluzbu neplatci DPH z jine zeme v EU (je to neziskova organizace - nadace).
precetla jsem cast zakonu o DPH a take podobne pripady.. Muzete mi prosim potvrdit, jestli rozumim tomu spravne, tj. jako neplatce DPH poskytujici sluzbu druhemu neplatci, nemusim se registrovat na FU (takze na fakture uvadim DPH 0 %) ? Take nevznika povinnost registrace pro tu neziskovku (pravnickou osobu)?
budu moc vdecna za odpoved!

Zdravim,
Justyna

Offline

 

#2 2015-03-29 20:38:29

Zdena
Moderátorka

Re: Neplatce DPH v obou zemich EU - preklad

Podle mého názoru není důležité, zda je odběratel plátcem či neplátcem, ale zda je osobou povinnou k dani. Právnická osoba, která nebyla založena za účelem podnikání (neziskovka), je osobou povinnou k dani pouze v případě, že samostatně uskutečňuje ekonomické činnosti (soustavné činnosti za účelem získání příjmů). Jestliže poskytujete službu právnické osobě nepovinné k dani, tak se nemusíte registrovat. Na faktuře neuvádíte žádnou zmínku o DPH, ani 0%. Případná registrace neziskovky se řídí pravidly země, ve které je usídlena.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB