Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-03-20 19:34:27

Kvetiinka
Člen/ka

Pronájem domu

Dobrý den paní Zdenko,
prosím poradíte mi,...loni jsem začala pronajímat dům, který vlastním cca 5 let jako soukromá osoba, nemám jej zařazený v podnikání. Mohu si ho začít odpisovat celý za tu cenu co jsem ho koupila? (Po odečtení ceny za pozemek) Nebo protože vlastním již 5 let musím odpis nějak krátit? Děkuji moc za Vaši ochotu a čas. K.

Offline

 

#2 2015-03-20 22:35:48

Zdena
Moderátorka

Re: Pronájem domu

Dobrý večer.
Z ceny, za kterou jste dům koupila (bez pozemku), můžete začít odepisovat v případě, že mezi koupí domu a zahájením pronájmu neuplynulo 5 let. Pokud uplynulo více než 5 let, tak budete muset stanovit reprodukční pořizovací cenu, platnou ke dni zahájení pronájmu, a z této ceny budete odpisovat. Ocenění by měl provést znalec, sami to asi nezvládnete.

Offline

 

#3 2015-03-21 11:08:42

Kvetiinka
Člen/ka

Re: Pronájem domu

Moc děkuji paní Zdenko

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB