Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-03-11 20:00:27

Shampoo
Člen/ka

Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti

Dobrý večer,

právě vyplňuji daňové přiznání za rok 2014 a naskytl se mi jeden problém.

Živnost mám platnou od července 2014, nicméně mi zaměstnavatel (kde jsem provedl 2 dohody o provedení práce) na vyžádání vystavil potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činosti (byla mi sražena 15% srážková daň), na kterém je součet těchto příjmů. Problém je, že první byla v lednu a druhá v prosinci.

Pokud to správně chápu, tak si můžu požádat o vrácení daně jen za práci, kterou jsem vykonal v prosinci (už jsem byl OSVČ). Do daňového přiznání přiznám jen tuto prosincovou práci. Potvrzení nicméně musím přidat jako přílohu, ale na něm je pouze souhrnný příjem. Jak tedy na to? Nebo musím přiznat oba příjmy, i když jsem nebyl od ledna OSVČ? Tím bych měl nárok na větší vratku a to se mi moc nezdá.

Díky moc za upřesnění, snad nebudu muset znovu zaměstnavatele otravovat...
Adam

Offline

 

#2 2015-03-11 21:44:11

Zdena
Moderátorka

Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti

Podáváte přiznání za kalendářní rok 2014, takže tam uveďte všechny příjmy, kterých jste dosáhl za kalendářní rok 2014, tedy i odměnu za lednovou DPP.

Offline

 

#3 2015-03-11 21:48:21

Shampoo
Člen/ka

Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti

Ok, díky moc za info, supér ;)

Edit: V tom případě můžu uplatnit slevu na dani na studenta za celý rok a ne jen od července?

Editoval Shampoo (2015-03-11 21:49:42)

Offline

 

#4 2015-03-11 22:03:55

Zdena
Moderátorka

Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti

Jestli jste byl studentem celý rok, tak si můžete uplatnit slevu za celý rok. Důležitý je počet měsíců studia, nikoliv počet měsíců podnikání.

Offline

 

#5 2015-03-11 22:27:39

Shampoo
Člen/ka

Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti

Díky moc, to jsem nevěděl :)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB