Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-03-05 11:30:58

evaz
Člen/ka

DP - Obrat - příjmy ze zahraničí

Dobrý den,
vyplňuji DP příteli, který vede DE a je plátcem DPH. V r. 2014 má pouze příjmy ze zahraničí (dojížděl za prací z Čech). Pak má mimo to ještě jeden příjem a to za pojistnou událost. V Rakousku mu nabourali auto, část mu poslala Rakouská pojišťovna a zbytek po vyfakturování Česká pojišťovna. Zahrnula jsem to do příjmů, protože jsme do výdajů zahrnuli fakturu za opravu (vozidlo v podnikání). Částky za pojistnou událost nám zaslali bez DPH.
Jedná se mi ještě o vyplnění kolonky v DP - Roční úhrn čistého obratu - mám do něj započítat i částku od pojišťovny? A do obratu se počítají pouze příjmy z místem plnění z tuzemska, jak jsem se dočetla v § 4a. Pokud měl tedy pouze příjmy z Rakouska (Česká OSVČ - práce v Rakousku), píše se tedy něco do toho obratu?
Moc děkuji za radu popř. vysvětlení
Eva Z.

Offline

 

#2 2015-03-07 23:55:30

Zdena
Moderátorka

Re: DP - Obrat - příjmy ze zahraničí

Kolonku Roční úhrn čistého obratu vyplňují pouze poplatníci, kteří vedou (podvojné) účetnictví.

Offline

 

#3 2015-03-08 19:34:11

evaz
Člen/ka

Re: DP - Obrat - příjmy ze zahraničí

Moc děkuji paní Zdeno, tak to to můžu pustit z hlavy :-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB