Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-03-02 12:16:54

satureika
Člen/ka

Přechod z paušálu na skutečné výdaje -daň v dodatečném DP je stále 0.

Dobrý den,
prosím o názor. FO za 2013 uplatnil výdaje paušálem. K 31.12.2013 zůstaly neuhrazené pohledávky. V roce 2014 chce uplatnit skutečné výdaje. Jak postupovat myslím si, že vím. Jen mi vyvstal tento problém. Základ daně 2013 byl tak nízký, že daň byla 0. Udělám-li dodatečné 2013  a dodaním pohledávky 2013, daň bude pořád 0. Na Vašich stránkách je postup při přechodu dobře popsán ale je zde uvedeno následující: ... pokud se daň. povinnost nezvýší, není potřeba dodatečné DP podat. Zní to logicky. Nenašla jsem však nikde oporu v zákoně. Dokonce jsem na toto téma vedla v jiné diskuzi debatu. Ta mi toto Vaše tvrzení jednoznačně nepotvrdila. Má prosím někdo názor anebo zkušenosti s obdobnou situací?   
Děkuji za laskavost!

Offline

 

#2 2015-03-02 17:07:27

Zdena
Moderátorka

Re: Přechod z paušálu na skutečné výdaje -daň v dodatečném DP je stále 0.

Četla jste ustanovení § 141 odst. 1 zákona č. 280/2009 Sb.?

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB