Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-02-23 11:03:41

Kralik36
Člen/ka

Vozidlo v OM používané i soukromě a DPH u nafty

Dobrý den, můžete mi poradit mám auto v OM a jsme plátcem dph, na začátku roku jsme dal z minulých let koeficient na krácení dph 52% používání ke služebním účelům, tento se táhl celý rok každý měsíc, ale ke konci roku jsme již měli rodinné jiné auto a tak za celý rok podle knihy jízd vyšel počet kilometrů ke služebním účelům 64,4%
Jak bych to měl v posledním přiznání dph upravit? Bude vyrovnávací koeficient těch 64%?? a všechny nároky na odpočet co se týkají auta (tedy všechny částečné odpočty za rok, protože jiné věci než týkající se provozu vozidla jsem nekrátil) přepočítám tímto koeficientem ? je tomu tak? Můžete mi prosím někdo poradit?
Děkuji

Offline

 

#2 2015-02-23 12:05:27

Kralik36
Člen/ka

Re: Vozidlo v OM používané i soukromě a DPH u nafty

ještě oprava bude tedy koeficient 65% (tedy zaokrouhlení na celá procenta nahoru)? a v daňovém přiznání se uvede pouze na řádku 60 hodnota odpočtu DPH lišící se od původního koeficientu za celý kalendářní rok (poměrný koeficient stačí pro účely kontroly archivovat spolu s knihou jízd?)? nebo se ještě někam zapisuje ten nově zjištěný koeficient? 
Prosím poraďte

Offline

 

#3 2015-03-25 10:17:08

Re: Vozidlo v OM používané i soukromě a DPH u nafty

Dobrý den, prosím o radu. Jaká je maximální výše pořizovací ceny osobního vozu M1 pro  stanovení odpisů.
Děkuji a přeji pěkný den

Offline

 

#4 2015-03-25 11:48:29

Zdena
Moderátorka

Re: Vozidlo v OM používané i soukromě a DPH u nafty

Žádná:-) Maximální cena pro M1 je už dávno zrušená.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB