Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-02-04 11:41:51

AlesK.
Člen/ka

Daň z příjmu z vedlejší činnosti

Dobrý den,
chtěl bych vás poprosit o rady s vyplněním daňového přiznání. Stáhl jsem si interaktivní formulář a z toho co mi vyšlo, mám platit podle mého názoru celkem vysoké daně. Zkusil jsem také uvést do příjmů z vedlejší činnosti 0,- a stále mi vychází asi 20 000,- placení daní v podstatě ze zaměstnání, kde beru čistý příjem a ne hrubý.
V Potvrzení o zdanitelných příjmech mám:
Úhrn zúčtovaných příjmů ze závislé činnosti: 176 692,-
Úhrn povinného pojistného z příjmů uvedených na ř.2 :60 081,-
Základ daně: 236 773,-
Skutečná sražená záloha na daň z příjmu uvedených na ř.2: 10 935,-
Záloha na daň z příjmů celkem: 10 935,-

Hrubý příjem z podnikání: 152 000,-
Čistý příjem po odečtení nákladů paušálem 60% : 60 800,-

A v podstatě mi vychází zaplatit nějakých 30 000,- na dani i se slevou na poplatníka. Jak jsem uvedl, tak zaplatit zhruba 20 000,- vychází, i kdybych si živností nic nevydělal, což nechápu, protože v práci beru nějakých 12 tisíc čistého měsíčně.

Můžete mi prosím někdo vysvětlit jak to tedy je?

Mockrát děkuji

Offline

 

#2 2015-02-04 13:16:18

Simona S
Člen/ka

Re: Daň z příjmu z vedlejší činnosti

Dobrý den, musíte si odečíst zálohu na daň zaplacenou v zaměstnání a vyjde Vám doplatek daně 8850,- a pozor, ještě je potřeba podat přehled na zdrav. pojišťovnu a zaplatit 4104,-
Zdravím

Offline

 

#3 2015-02-04 15:05:38

AlesK.
Člen/ka

Re: Daň z příjmu z vedlejší činnosti

Díky moc! Každý rok jsem z toho na nervy a teď se mi do toho ještě přimíchalo zaměstnaní, tak jsem byl úplně ztracený :) Stejný výsledek mi v podstatě vyjde i v online daňové kalkulačce, takže supr.

Ještě jednou díky za pomoc!

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB