Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2008-09-08 15:01:15

Proteus
Host

Platce / neplatce DPH

Dobry den,

zalozil som si zivnost a nie som platcom DPH. Testoval som softwer pre danovu evidenciu tisk faktur, omylom bola partnerovi zaslana faktura aj s platbou DPH, kde teda nebolo napisane ze nie som platcom DPH.

aky je postup na napravu tejto chyby, musim sa kvoli tejto jedinej fakture nahlasit ako platca DPH? alebo je to mozne nejak dodatocne riesit.

dakujem

 

#2 2008-09-08 22:24:09

Zdena
Moderátorka

Re: Platce / neplatce DPH

Předpokládám, že provozujete živnost na území ČR a podléháte českému zákonu o DPH.
Kvůli jediné faktuře se nemusíte registrovat jako plátce daně, máte však povinnost daň přiznat a zaplatit podle § 108/1/m) zákona o dani z přidané hodnoty.

Pokud je váš obchodní partner plátcem DPH a uplatnil DPH na vstupu (bylo to v období, za které už odevzdal přiznání), tak buď odvedete DPH, kterou jste mu účtoval, nebo budete dělat mrtvého brouka a doufat, že se na to nepřijde. Zhruba za tři roky uplyne lhůta pro doměření daně. Jestli je to faktura z poslední doby a partner (plátce) ještě nemá zpracované přiznání k DPH, tak se s ním dohodněte na výměně faktury. Pokud je partner neplátce, tak ho požádejte o výměnu faktury, pokud je to možné.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB