Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-01-29 22:42:58

ivana.o
Člen/ka

Bezplatné zapůjčení auta od otce-podnikatele

Dobrý večer, prosím  Vás řeším problém otce podnikatele a syna také podnikatele o bezplatném zapůjčení auta. V polovině loňského roku  syn se svým  autem havaroval a totálně ho zničil, neměl na nové tak si 10 x do měsíce při na převozu nářadí bezplatně půjčoval auto svého otce, který má v OM dvě. U prvního nedává do výdajů 35 % a u druhého nedává 20 % - použití pro vlastní potřebu. Jak bude posuzovat tuto situaci FÚ? Je to přípustné.  Syn má výdaje % tudíž  výdaje na auto už má %. Děkuji

Offline

 

#2 2015-01-29 23:49:37

Zdena
Moderátorka

Re: Bezplatné zapůjčení auta od otce-podnikatele

A které auto si půjčoval? První nebo druhé? Neuplatňuje otec na druhé auto paušální výdaj na dopravu?

Offline

 

#3 2015-01-30 19:18:46

ivana.o
Člen/ka

Re: Bezplatné zapůjčení auta od otce-podnikatele

Na žádné auto neuplatňuje paušál.

Offline

 

#4 2015-01-30 19:20:29

ivana.o
Člen/ka

Re: Bezplatné zapůjčení auta od otce-podnikatele

Omlouvám se, že jsem si nepozorně přečetla otázku, ale auta si půjčoval střídavě, jaké bylo volné, tak 10 - 12x v měsíci.  Děkuji

Offline

 

#5 2015-01-30 19:39:45

Zdena
Moderátorka

Re: Bezplatné zapůjčení auta od otce-podnikatele

Neviděla bych v tom problém. Občasné zapůjčení auta synovi se u otce vejde do použití pro vlastní potřebu. Silniční daň určitě platí. U syna není co řešit, když uplatňuje výdaje procentem z příjmů.

Offline

 

#6 2015-01-30 19:56:01

ivana.o
Člen/ka

Re: Bezplatné zapůjčení auta od otce-podnikatele

Děkuji Vám  za odpověď, myslela jsem si to, ale chtěla jsem mít trošičku jistotu. Km, které syn najezdí se opravdu vejdou do osobního použití otce. Jste opravdu super fórum.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB