Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2015-01-20 14:26:29

Jirinan
Člen/ka

Služby pro slovenskou firmu

Dobrý den,

téma fakturací na Slovensko se zde již několikrát probíralo, ale stále si nejsem zcela jist správným řešením. Proto bych rád požádal o objasnění mého konkrétního případu:

Podnikání mám jako vedlejší činnost, nejsem plátce DPH. Pokud bych chtěl příležitostně zpracovávat grafické návrhy pro slovenskou firmu + brát provizi za doporučování jejich produktů, plynuly by pro mne z toho nějaké další povinnosti? Např. musel bych se stát plátcem DPH u nás? Nebo vše zůstane při starém a budu jen standardně fakturovat?

Předem děkuji za odpověď!

Offline

 

#2 2015-01-20 22:11:23

Zdena
Moderátorka

Re: Služby pro slovenskou firmu

Dobrý den. Budete poskytovat služby osobě povinné k dani (slovenské firmě) s místem plnění v jiném státě EU podle § 9 odst. 1 zákona o DPH. Měl byste se zaregistrovat jako identifikovaná osoba. Podrobnější informace najdete zde:
http://www.jakpodnikat.cz/identifikovan … -k-dph.php

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB