Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » Identifikovaná osoba - jak při kombinaci pořízen služeb i zboží?

#1 2015-01-20 10:58:46

anicomp
Člen/ka

Identifikovaná osoba - jak při kombinaci pořízen služeb i zboží?

Dobrý den,

stal jsem se identifikovanou osobou z titulu přijetí služby ze zahraničí. Současně pořizuji zboží z ostatních zemí EU - v tomto případě je povinnost registrovat se jako ident. os. při pořízení zboží z EU za více než 326 000 bez DPH. Tento limit jsem nepřekročil. Platí pro mě i nadále tento limit, i když už jsem ident. os. kvůli přijetí služby? Budu tedy nadále pořizovat zboží z EU včetně DPH (až do překročení limitu) a DPH v ČR odvádět jen ze služeb ze zahraničí? Nebo pro mě jako ident. os. už tento limit nemá žádný význam a musím prostě odvádět DPH ze všech přijatých přeshraničních plnění?

Na FÚ mi nebyli schopni na toto odpovědět...

Děkuji

Offline

 

#2 2015-01-22 00:01:28

Zdena
Moderátorka

Re: Identifikovaná osoba - jak při kombinaci pořízen služeb i zboží?

Pro identifikovanou osobu už nemá limit 326 tis. Kč žádný význam a odvádí DPH ze všech přeshraničních plnění, tedy i z pořízení zboží.

Podle § 108/1/b) ZDPH jsou povinni přiznat daň plátce nebo identifikovaná osoba, kteří pořizují v tuzemsku zboží z jiného členského státu. Tato povinnost není omezena žádným limitem. Pokud jste identifikovaná osoba (nebo plátce), tak byste měl přiznat daň z jakékoliv hodnoty pořízeného zboží.

Offline

 

#3 2015-01-23 10:14:26

anicomp
Člen/ka

Re: Identifikovaná osoba - jak při kombinaci pořízen služeb i zboží?

Dobrý den, mockrát děkuji za reakci. Na druhou stranu v § 2a Vynětí z předmětu daně, odstavec 2 stojí toto:

Předmětem daně není pořízení zboží z jiného členského státu, pokud
a) celková hodnota pořízeného zboží bez daně nepřekročila v příslušném ani bezprostředně předcházejícím kalendářním roce 326 000 Kč a
b) pořízení zboží je uskutečněno
1. osobou povinnou k dani se sídlem v tuzemsku, která není plátcem,
2. osvobozenou osobou, která není plátcem,
3. osobou povinnou k dani, která uskutečňuje pouze plnění osvobozená od daně bez nároku na odpočet daně,
4. osobou povinnou k dani, na kterou se v jiném členském státě vztahuje společný režim daňového paušálu pro zemědělce, nebo
5. právnickou osobou nepovinnou k dani.

Podle mého názoru se na mě vztahuje ten bod 1. protože ident. os. není plátcem (není plátcem z tuzemských, pouze z přeshraničních plnění). Je to takové slovíčkaření, přijde mi, že je to nejednoznačné a je to akorát o tom dokázat si případně obhájit svůj názor:-)...Co myslíte? Mockrát díky.

Offline

 

#4 2015-01-23 11:36:06

Zdena
Moderátorka

Re: Identifikovaná osoba - jak při kombinaci pořízen služeb i zboží?

Pokud by se na Vás vztahoval ten bod 1., tak by asi muselo být v § 108/1/b) uvedeno, že daň při pořízení zboží z JČS je povinen přiznat plátce. Identifikovaná osoba je povinna přiznat jen v případě, že je pořízení zboží předmětem daně.   

Limit 326 tis. Kč se podle mého názoru vztahuje jen k povinné registraci identifikované osoby. Jakmile už jste jednou identifikovanou osobou, tak přiznáváte daň ze všech přeshraničních plnění stejně, jako kdybyste byl plátcem DPH.

Ale jak píšete, je to o tom, abyste v případě kontroly dokázal obhájit svůj názor:-)

Offline

 

#5 2015-11-12 23:36:53

jedle
Člen/ka

Re: Identifikovaná osoba - jak při kombinaci pořízen služeb i zboží?

Dobrý den,
prosím o info. Kvůli obchodování na německé ebay proběhla registrace k identifik osobě, fakturu uvádíme do dph přiznání do řádku - přijetí služby z eu, nevzniká nárok na odpočet, dph platíme.
Ale nakupujeme také zboží z USA.
Jak je to prosím s dph? Máme doklad od celního úřadu, kde je vyměřeno clo + dph.
Děkuji za odpověď.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Identifikovaná osoba - jak při kombinaci pořízen služeb i zboží?

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB