Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-01-17 17:17:47

michalmaly
Člen/ka

Ethanol E85 a silniční daň

Dobrý den,
potřeboval bych znát váš názor. Vlastním osobní automobil, který bych chtěl používat k podnikání. Do auta jsem si nechal namontovat jendotku, abych mohl jezdit na alternativní palivo - ethanol E85. Nyní můžu tankovat jak benzín (natural95) tak i ethanol E85.

V zákoně se píše, že od silniční daně budou osvobozeny:

"f) vozidla pro dopravu osob nebo vozidla pro dopravu nákladů s největší povolenou hmotností méně než 12 tun, která
    jsou vybavena motorem určeným jeho výrobcem ke spalování automobilového benzínu a ethanolu 85 označovaného jako E85,"

Chci se tedy, zeptat zda i já musím být plátce silniční daně, když motor nebyl původně určen ke spalování E85, ale já si provedl patřičné úpravy. Mě to přijde stejné, jako když si lidé předělají auto na LPG.

Tudíž si myslím, že jsem od silniční daně osvobozen. Co vy na to?

Děkuji za názory

Michal

Offline

 

#2 2015-01-17 20:23:37

Zdena
Moderátorka

Re: Ethanol E85 a silniční daň

Můj názor: osvobození lze použít v případě, že máte vozidlo s motorem, který byl jeho VÝROBCEM URČEN ke spalování benzínu a ethanolu 85. Kdybyste měl vozidlo s motorem, který byl výrobcem určen ke spalování ethanolu 85, tak byste zřejmě nemusel dělat přestavbu, že?

Offline

 

#3 2015-02-09 20:07:33

kartena
Člen/ka

Re: Ethanol E85 a silniční daň

Dobrý den,Nechal jsem si zabudovat plyn LPG do osobního auta které používám k podníkání ubytování a klempířskou činost ,platil jsem dan v roce 2013,2014 v zákoně je psáno Od daně jsou osvobozena:3. používají jako palivo zkapalněný ropný plyn označovaný jako LPG nebo stlačený zemní plyn označovaný jako CNG, mám tedy platit daně a nechat jsi vrátit daň nazpět pozpátku.Nebo jak to tedy je.Děkuji Kartena

Offline

 

#4 2015-02-09 20:27:24

Marie66
Člen/ka

Re: Ethanol E85 a silniční daň

Dobrý den.
Auto s pohonem na LPG je od daně silniční osvobozeno. Pokud jste tedy daň v roce 2013 a 2014 platil, můžete  formou dodatečného Přiznání k SD vykázat přeplatek a  požádat o vrácení. Samozřejmě je nutné doložit kopii TP o zápisu tohoto typu pohonu.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB