Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-01-15 21:39:36

Laba
Člen/ka

Pojištění bez začátku podnikání

Zdravím Vás,

obracím se na Vás s dotazem. Mám několik let živnostenský list a registraci na finančním úřadu. Nikdy jsem ale podnikat nezačal. Po celou dobu jsem zaměstnán a veškeré daně za mě odvádí zaměstnavatel. Nemám ale žádné oznámení na sociálním zabezpečení a zdravotní pojišťovně. Je to problém? Mám se dodatečně přihlásit? I když žádnou činnost nedělám? Hrozí mi sankce za roky zpětně? Na FU stačilo vždy dodat čestné prohlášení, že nemám žádné jiné příjmy než od zaměstnavatele. Děkuji za odpověď..

Offline

 

#2 2015-01-15 23:57:37

Zdena
Moderátorka

Re: Pojištění bez začátku podnikání

Nemáte, ani jste neměl důvod k přihlášení na OSSZ a na zdravotní pojišťovně. Povinné oznámení provádíte až při faktickém zahájení samostatné výdělečné činnosti. Skutečnost, že máte živnostenské oprávnění, nehraje roli. Žádné sankce nehrozí.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB